Mikulášská nadílka 2010

 

Dne 5. prosince jsem uspořádala historicky první českou ́ ́MIKULÁŠSKOU NADÍLKU ́ ́ ve Wallisellenu, které se zúčastnilo 20 rodin s 36 dětmi.

Po dlouhých a pečlivých přípravách jsem v 15:15 zahájila program. Povídali jsme si s dětmi , proč jsme se zde sešli a co vše patří k předvánočnímu času. Náhle přišly na pódium děti z České školy bez hranic a zazpívaly píseň ́ ́Mikuláš ztratil plášť ́ ́.

́ ́ Nechali jsme Mikuláše hledat plášť ́ ́ a pustili jsme se do vánočního vyrábění. Děti v doprovodu rodičů se s chutí daly do výroby vánočních svícnů z jablíček a voňavých hřebíčků. Nechyběla ani výroba papírových řetězů pro čertíka a vybarvování obrázků s vánoční a mikulášskou tématikou.

Po té nastal ́ ́ Čertovský rej ́ ́ - diskotéka. Zazněly oblíbené písně Dády Patrasové . V rytmu písně ́ ́Mašinka ́ ́jsme vytvořili dlouhý vlak,do kterého se zapojili i dospělí.

Po kratičké přestávce jsme si nacvičili báseň ́ ́Mikuláši přijď dnes k nám ́ ́ a zahráli hru ́ ́Čertík řekl ́ ́.

Ve tři čtvrtě na pět přišel, hlavně dětmi toužebně očekávaný, Mikuláš se svými pomocníky – andělem a čertem. Usadili se a prostorem se začaly linout nádherné zpěvy vánočních koled, které s dětmi po dobu čtyř týdnů nacvičoval náš vzácný host z Paříže Ondřej Krbec. Děti i pan sbormistr sklidily zasloužený potlesk.

Děti už se nemohly dočkat nadílky a tak Mikuláš s krásným Andělem a nezbedným četíkem všechny děti spravedlivě podělil.

Po celou dobu programu bylo všem k dispozici bohaté občerstvení , na němž se podílely všechny příchozí rodiny.

Děkuji všem zúčastněným, kteří se podíleli na průběhu tohoto krásného večera, obzvláště Mikulášovi, čertovi a andělovi a panu Ondřeji Krbci. Děkuji za finanční podporu MZV a Sokolské župě Švýcarské.

Z Wallisellenu Jana Vaňková 

 

Fotogalerie

Titulní stránka