Mikulášská nadílka 2012

Mikulášská nadílka v České škole bez hranic

Listí na stromech již opadalo a pohledy do krajiny se změnily k nepoznání. Prosinec se ujal vlády. Je první adventní neděle, 2. prosinec 2012.

A právě v tento den uspořádala Česká škola bez hranic pod záštitou Sokola mikulášskou nadílku, které se opět zúčastnil velký počet českých a českošvýcarských rodin, tentokrát s 39 dětmi.

Po přivítání všech rodičů a dětí následoval ́ ́Čertí tanec ́ ́ a již tradiční předvánoční vyrábění.

Děti v doprovodu rodičů se s chutí daly do zdobení vánočních keramických ozdob. Nechyběla ani výroba vánočních přáníček a vybarvování obrázků s vánoční a mikulášskou tématikou.

Po té se prostorem rozezněly oblíbené dětské písně. Nastal ́ ́Čertovský discorej ́ ́.

Kolem páté hodiny přivábili předškoláčci a žáčci svým přednesem a zpěvem, toužebně očekávaného, Mikuláše se svými pomocníky – andělem a čertem. Nezbedný, ale roztomilý čertík některé děti rozbrečel, ale naštěstí je Andílek opět utěšil a Mikuláš, s vážností sobě vlastní, zvládl všechny děti i p. učitelky obdarovat.

Po celou dobu programu bylo všem k dispozici bohaté občerstvení, nechyběly chlebíčky, obložené mísy, pak taky vanilkové rohlíčky a přehlídka výborných buchet a koláčů, na němž se podílely všechny příchozí rodiny.

Děkuji všem zúčastněným, obzvláště Mikulášovi, čertovi a andělovi. Děkuji za finanční podporu MZV, MŠMT a rodičům.

Z Wallisellenu Jana Vaňková 

 

Fotogalerie

Titulní stránka