Spolkový víkend v Děčíně 21. - 23.09 2012

Náš každoroční víkendový výlet směřoval tentokrát do Děčína. Sešli jsme se v pátek 21.09. 2012 v malém hotelu "Formule" na okraji města. Děti rychle objevili velkou společenskou místnost, terasu s obrovskou loukou, minigolf a hřiště s houpačkami. Jen do bazénu se pochopitelně nesmělo.

V sobotu jsme vyrazili vlakem do Benešova, kde se naše skupina rozrostla o další účastníky. Na plánu byla prohlídka zámku a vyhlídka z rozhledny. Výstup k zámku a jeho prohlídka vyžadovali spoustu sil, které jsme museli znovu načerpat v blízké restauraci U Jelena. Posilněni jsme se dali znovu na sestup a po cestě pro jistotu načerpali další síly v cukrárně Pusinka, což se stalo bezkonkurenčním hřebem sobotního výletu.

Dostatečně posíleni jsme na Benešovskou rozhlednu přímo vyběhli a stejně rychle zase sběhli, abysme nepropásli vlak zpět do hotelu.

V sobotu večer se naše skupina ještě dále rozrostla. Hlavními atrakcemi večera bylo grilování a stezka odvahy...

V neděli ráno jsme se sice rozloučili s naším hotelem, na konec výletu ještě nebylo ani pomyšlení. Čekala nás totiž prohlídka Děčínského zámku, která má být hlavně pro děti velice zajímavá. A nebyli jsme zklamáni. Větší děti se vydaly S Černým rytířem do temných časů středověku a prohlídli si katakomby, dělaly jiskry s kameny, zkoušely se zmocnit začarovaného meče a dělali rytířské zápasy na „koni“ Andreasovi. Menší děti se zatím vydaly s Komtesou Jozefínou odhalit tajemství zámeckých dětí, našly za pomocí tajného plánu strážce listiny a staly se členy bratrství papouška.

Po návratu do Drážďan se ani dětem ani dospělým nechtělo moc rozejít a tak jsme se domluvili, že takové výlety budeme příště organizovat alespoň dva do roka.

Fotogalerie

Titulní stránka