2. setkání českých škol v Itálii

Krajanský spolek ARCA společně s Honorárním konzulátem ČR ve Florencii a pod záštitou Velvyslanectví ČR v Římě a Českého centra v Miláně uspořádal dne 29. 3. 2014 druhý ročník setkání Českých škol v historické budově Palazzo Coppini ve Florencii. Jaká to trefná náhoda, že zrovna tak, jako zde došlo před zhruba 500 lety ke znovuzrození umění, vědy a literatury, tak právě teď zažívá svůj renezanční boom, použijeme-li modernější terminologii, čeština v zahraničí.

Od časného rána byl program pestře nabitý příspěvky organizátorů, zástupců z ministerstev zahraničních věcí a školství a představitelů českých škol nejen z Itálie, ale také z Paříže, Drážďan a Bruselu. To vše příjemně dokreslovala uvolněná přátelská atmosféra.  Česká škola ve Florencii v čele se Zdenkou Skorunkvou tak od nás získavá dvakrát podtrženou jedničku s hvězdičkou za organizaci a pohostinnost a již teď se tešíme na příští setkání v Římě.

Program níže ke stažení.

Článek o setkání Českých škol ve Florencii naleznete na http://csbh.cz/novinky/ve-florencii-probehlo-druhe-setkani-ceskych-skol-v-italii

Místo konání: 
Florencie
Datum: 
29.03.2014
PřílohaVelikost
Program setkani ceskych skol ve Florencii.cz_.pdf180.16 KB
Titulní stránka