Česká škola Neapol na táboře

Letos  se již  po páté uskutečnil český táborový pobyt dětí s rodinami v Paestumu.

Jako každý rok zakončila Česká škola Neapol školní rok tímto týdenním pobytem u moře.

Program byl velmi pestrý. Celotáborová hra byla věnována putování kašpárka Pimprlete, který již během školního roku děti navštívil. Děti si tak mohly během tábora s kaspárkem projít všechna italská města,kde Pimprle byl – tedy mimo Neapole ještě Miláno, Florencii a Řím. Dále tento týden poznal i další místo – Paestum, kde si užil především pláže a her s dětmi.

Mimo organizátorky Heleny Schwarzové – ředitelky České školy Neapol se na programu tábora podílela paní učitelka z Prahy Ilona Eichlerová, Sonja Heinrichs – ředitelka České školy v Carlsruhe a Simonka Kubíková z České školy Miláno. Tato týmová práce přispěla k velké pestrosti činností dětí a obohatila vzájemnou spolupráci zúčastněných škol.

Paní učitelka Simonka  dětem osobně předala  pozdravy a výkresy od dětí z České školy v Miláně. Děti zaujala i výrobou makových koláčků, které “pekla” i s dětmi v Miláně.

Česká škola v Carlsruhe představila svou školu a toto německé město poutavým odpolednem pro děti. Děti se tak dozvěděly, kam kašpárek Pimprle odjede na další pokračování jeho cest po českých školách v zahraničí.

Mimo plážových her  malí táborníci zvládli spoustu dovedností. Batikování triček, přípravu divadélka, nové písničky, luštění šifer, olympiádu a samozřejmě nechybělo hledání pokladu.

Závěrečná cesta za pokladem vedla do ”Barevnějšího světa“ ( humanistický projekt  spojený s iniciativou Umění za násilí), do kterého se Česká škola  Neapol zapojila. Z více než 3000 dětských výkresů  iniciatoři v čele s paní Simonou Heřtušovou  vytvořili nejdelší dětské leporelo!  Alespon malý kousek tohoto obřího leporela  jsme si půjčili ( část,kde byly i výkresy dětí z České školy Neapol) a náš tábor zakončili mezi obrázky, které vyzařují plno radosti a odhodlání dětí vytvářet krásný barevný svět kolem nás.

FOTOGALERIE

Helena Schwarzová, Česká škola Neapol

Titulní stránka