Letní tábor Sluňákov na cestě do pravěku

Letošní letní táboření se odehrálo v duchu života pralidí. Děti objevovaly jeskynní kresby, kosterní nálezy a pečlivě si o všem vedly deníky. Nechyběl výlet do Mladečských jeskyní, kde se setkaly s bohatou archeologickou expozicí a mohly tak porovnat, zda se jejich způsob života liší od života jejich pravěkých kolegů.

Co bylo na celém výletě nejzajímavější? V Mladči, v jeskyni s názvem Podkova, děti objevily další Věstonickou venuši!

Celý týden se táborníci pečlivě připravovali na velký a opravdový lov. Připravovali se všichni, a díky velkému odhodlání nakonec úspěšně ulovili dlouho očekávaného MAMUTA.

Celý táborový příběh si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Autorkou je táborová vedoucí Jarka Ketmanová.

Na závěr nechybí ani hodnocení dětí. Zeptali jsme se rodičů, co děti o táboře vyprávěly a jak jej hodnotily:

Blanka, Švýcarsko: Z letošního Sluňákova byli oba naši kluci Viktor i Maxim naprosto nadšení...Na úvodní otázku "Tak jak jste se měli?" odpověděli s rozzářenýma očima "Úplně super!!!!!!"  Několik dnů nám potom vyprávěli své zažitky a musím řict, že jsme jim s manželem záviděli. Nejvíc se jim líbil lov na mamuta a stezka odvahy. Maximek ještě poprosil tátu o jednostránkovou prezentaci fotek a své zažitky vyprávěl nad fotkami svým kamarádům ve švýcarské škole. Příště chtějí jet určitě znovu.

Ilona, Švýcarsko: Nikolka jela letos podruhé a přijela ještě více nadšená než loni. Rodinná atmosféra tábora ČŠBH je k nezaplacení. Nikča už se těši na příští rok a já jsem ráda, že má ratolest miluje hry mého dětství jako třeba hutu-tutu stejně jako já.

Petra, Německo: Moje dcera Lilli jela na tábor poprvé a tak nejdřív nevěděla, do čeho jde. Když jsem pro ni ale v sobotu přijela, tak první bylo: Mami, to tady bylo super a na moji otázku, jestli chce jet příští rok zase, odpověděla jasně: ANO. Hned mi ukazovala všechno, co na táboře dělali, povídala, jak se Petr sekl sekyrkou a musel do nemocnice, kde všude byli, atd. No prostě spousta zážitků... Já jsem byla velmi nadšená z ubytování, z jídelníčku, z prostředí a všeho ohledně tábora. Pokud to bude příští rok možné (časově), tak Lilli určitě zase pojede na tábor, je to velmi dobře zorganizovaná, Jarka je super a také všechny ostatní praktikantky.

Andréa, Holandsko: Můj syn Felix byl táborem ve Sluňákově nadšen. Domů si přivezl vzpomínky na různé zážitky z pravěku – téma táboru. Mamuta, kterého vyrobil jsme sice museli nechat Tetě Jarce, ale určitě na nás bude čekat příští rok !

Lucia, Anglie: Alici se na táboře líbilo úplně všechno. Vyzvedla jsem nadšené a spokojené dítě a její čeština se i po tak krátké době velmi zlepšila. O všem mi hned vyprávěla, nejvíce ji zaujal výlet vlakem do jeskyně.

Anna, Německo: Na letním táboře na Sluňákově se Karolince opět velmi líbilo. Byla tam toto léto  již po třetí a byla nadmíru spokojená. Setkala se s kamarádkami z minulého roku a našla také další nové kamarádky a kamarády.  Tábor měl motto : Cesta do pravěku. Děti si vyzkoušely  lov na mamuta, výrobu zbraní, tvoření pravěkých oděvů, výrobu pravěkých nádob z hlíny, malování na oděv, další různé aktivity a hry.  Pro tvořivé a aktivní děti je tento tábor jako stvořený.  Výlet do Mladečských jeskyní byl také  pro Karolinku super. Prostě hodnocení tábora na jedničku. Děkuji tímto všem organizátorům a vedoucím tábora za super prázdninový zážitek pro všechny zúčastněné děti.

Česká škola bez hranic letos uspořádala již 4. ročník výtvarně-jazykového tábora, který byl speciálně zaměřen na děti žijící v zahraničí a na rozvoj jejich jazykových dovedností v českém jazyce. Zúčastnilo se 17 dětí ze sedmi různých zemí (Německo, Švýcarsko, Řecko, Polsko, Francie, Anglie a Holandsko). Letní tábor Sluňákov se konal od 5.8. do 11.8.2012. Vedla jej Jarka Ketmanová, výtvarnice a vyučující ze Slovanského gymnázia v Olomouci.

Prohlédněte si i naše předchozí ročníky: Sluňákov 2011, Sluňákov 2010 a Skuteč u Chrudimi 2009

Titulní stránka