Letní tábor Sluňákov 2011

Česká škola bez hranic uspořádala již 3. ročník letního tábora v České republice, a to v termínu od 31.7. do 6.8. 2011.

Základnou tábora bylo opět ekologické středisko města Olomouce - Sluňákov, Skrbeňská 669/70, 783 35 Horka nad Moravou.

Letošní táborový program jsme zaměřili na rozvoj češtiny v kontextu poznávání přírody. Přírodu jsme využili i k výtvarným činnostem a podnikli jsme dva výlety - prohlédli jsme si zámek Náměšť a hlavně ZOO na Svatém Kopečku.

LÍBIL SE TÁBOROVÝ PROGRAM DĚTEM?

Zeptali jsme se rodičů, jak děti hodnotily letní pobyt v Čechách.

Anna, Mnichov:

Karolince se na táboře Sluňákov velmi líbilo. Program tábora byl prostě podle Karolinky super. Akce podle příběhu Kuky se vrací byly velice zajímavé a moc se jí líbilo stavění domečku pro Kukyho. Módní přehlídka, táborák, výlet na zámek Náměšť a do Zoologické zahrady na Kopečku u Olomouce byly také výborné.  Malování, tvoření panáčků z přírodních materiálů, tisk na plátno a potisk trička to jsou ty pravé aktivity pro Karolinku, byla nadšená ze všeho. Kamarádi a kamarádky a všechny vedoucí tábora byli prostě bezvadní. Také nám zaslala během týdne tři pohlednice, byla prostě s táborem velmi spokojená.

Petra, Drážďany:

Našim holkám (Vivienne a Leoni) se na táboře moc líbilo. Byly nadšené programem a přivezly si hodně nových zážitků. Příští rok se chtějí znovu účastnit.

Ilona, Ženeva:

Když jsem si naši šestiletou Nikolku, která před táborovým pobytem nebyla z domu nikdy na více než jednu noc, přijela do Sluňákova vyzvednout, přivítala mě slovy: “Mami, můžu jet příští rok zase?” Myslím, že to mluví za vše. Klobouk dolů ČŠBH a děkujem!  

Tábor Sluňákov vedla Jarmila Ketmanová (Slovanské gymnázium Olomouc, podzimní tábor ČŠBH Paříž podzim 2009, 2010) a vyučující: Karolína Večeřová (studující LF UP Olomouc), Martina Zdráhalová (studující FF MU Brno). Zdravotnice: Kateřina Navrátilová

Předchozí ročníky letního tábora: Sluňákov 2010, Skuteč u Chrudimi 2009

FOTOGALERIE

Titulní stránka