Workshop na téma generál Maurice Pellé

V pátek 14. října 2016 se v rámci Týdne knihoven uskutečnil v Památníku národního písemnictví výtvarný workshop na téma „Generál Maurice Pellé – Zdenka Braunerová“.  Tato dílna byla další ze série celkem dvanácti workshopů, které realizujeme v rámci projektu o generálu Pellém, který podpořilo Ministerstvo obrany.

Cílem projektu je prostřednictvím výtvarných aktivit přiblížit osobnost francouzského generála, který je mezi českou veřejností málo známý a přitom měl tak velký význam nejen pro nově formovanou československou armádu, ale měl i velmi vřelý osobní vztah k naší zemi, neboť se oženil s Češkou Jarmilou Braunerovou, neteří slavné malířky Zdenky Braunerové.

Workshopu se zúčastnilo 30 studentů kvinty Malostranského gymnázia. V teoretické části pracovnice PNP, PhDr. Helena Šulcová, představila předměty a písemnosti ze sbírek PNP, které se vztahují k osobnosti malířky Zdenky Braunerové, blízké Pellého přítelkyně.

Následně lektorka Mgr. Lucie Krejčová představila osobnost generála a vysvětlila studentům, v čem bude výtvarná aktivita spočívat (téma „dvě vlasti“ -  kresba jednoho obrazu ve dvojici).

Jak si studenti poradili s výtvarným zadáním lze posoudit z přiložených fotografií.

Projekt byl podpořen Ministerstvem obrany. Workshopy byly realizovány v rámci dotačního programu Rozvoj vojenských tradic v roce 2016.

 

Titulní stránka