Studenti DAMU představí hru Bohemia v Paříži

Představení studentů katedry autorské tvorby a pedagogiky na pražské DAMU. Exkluzivně pro žáky ČŠBH Paříž a širší pařížské publikum.Představení začne v 15 hodin.

Hra vzniká speciálně pro mezinárodní festival ve východofrancouzském Besançonu, kde budou studenti reprezentovat Českou republiku. Předvedou svoji školní práci, zapojí se do vedení workshopů a zúčastní se alegorického průvodu.

Na představení pracuje celý ročník (2. Mgr.) katedry autorské tvorby a pedagogiky na pražské DAMU, pod dohledem vyučujících Jiřího Lössla a Ivany Vostárkové.V ČC Paříž a   se představí 8 herců. Režisérkou hry je Anna Luňáková.

Bohemia vychází z práce s hrami a rituály (svatba, veselka, slepá bába, plačky, lynč...), z lidového folkloru, avšak bez jeho sentimentalizace, s vědomím problematické současnosti. „Vyprávíme příběh nikoli tradičními činoherními metodami, nýbrž písněmi, tancem, skupinovým pohybem, divadelními experimenty, ba ve své podstatě hledáním originálního scénického jazyka s minimem vnějších efektů. A co bychom rádi předali publiku, je magický záchvěv radosti ze života a umělecké tvorby,“ cituje Ondřej Macl, člen divadelního souboru.

Výuka ČŠBH Paříž bude pro usnadnění organizace prodloužena ten den o 20 minut, poté se žáky přejdeme do Českého centra, kde je předáme rodičům. 

 

PřílohaVelikost
bohemia_p1.jpg414.89 KB
bohemia_p2.jpg451.34 KB
bohemia_p3.jpg370.14 KB

Fotogalerie

Titulní stránka