Z Jižního Města do Evropy, Ameriky, Austrálie a zase zpět

Od září do listopadu 2022 spolupracoval spolek se Základní školou Donovalská v městské části Praha 11 na projektu výtvarných dílen, které měly za úkol seznámit žáky této školy s českými školami v zahraničí. Děti si nejprve na stránkách spolku našly základní informace o českých školách ve světě, následně si samy si vybraly město, které je zajímalo. O něm pak vypracovaly rešerši a výtvarně ho ztvárnily. Ve většině případů se jednalo o architektonickou konfrontaci místa ve světě s místem, kde pražští žáci žijí. Ve druhé části projektu pak výtvarně ztvárnily svůj domov – Jižní Město. Projektu se zúčastnilo 120 žáků.

Výtvarné práce byly vystaveny od 9. 1. do 5. 2. 2023 pod stejnojmenným názvem v Kulturním centru Zahrada. Fotogalerii najdete také níže pod článkem.

Rádi bychom české děti v zahraničí propojili s těmi z Jižního Města v Praze. Pokud budou mít školy v Amsterdamu, Basileji, Berkshire, Berlíně, Bristolu, Bruselu, Curychu, Drážďanech, Dublinu, Florencii, Heidelbergu, Chicagu, Lafayette, Lisabonu, Londýně, Los Angeles, Lucemburku, Madridu, Manchesteru, Mnichově, Neapoli, Palo Altu, Paříži, Reykjavíku, Římě, San Francisku, Sydney, Varšavě, Ženevě či na Novém Zélandu zájem, zprostředkujeme jim kontakt s žáky v Praze.

Projekt byl podpořen dotací městské části Praha 11 a navázal na předchozí, již pětiletou spolupráci.