Ohlédnutí za XIII. mezinárodní konferencí českých škol v zahraničí

V pátek 30. 7. se v Černínském paláci v Praze uzavřel pětidenní program
XIII. mezinárodní konference českých škol v zahraničí.

Konference byla opět příležitostí připomenout, jak významnou úlohu české školy
v zahraničí plní.
O tom také promluvil ve svém úvodním proslovu předseda Senátu Parlamentu ČR pan Miloš Vystrčil.

O významu českých škol ve světě i jejich historii si povídali ředitel Odboru veřejné diplomacie a krajanů Ministerstva zahraničí ČR Jan Bondy a Petra Landergott Kalvínská z Českých center. Rozhovor vysílalo Centrum současného umění DOX 27. července.

Prezenční konferenční den v Černínském paláci v Praze zahájil ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek.

Vítězům 3. ročníku Olympiády v českém jazyce pro české školy v zahraničí jsme slavnostně předali diplomy a ceny.

Uspořádali jsme kulaté stoly, ve kterých jsme si vyměnili zkušenosti s výukou vícejazyčných žáků, s novými přístupy k výuce češtiny i s organizací on-line výuky. Na tuto diskuzi naváží 12. září on-line kulaté stoly.

XIII. mezinárodní konference českých škol v zahraničí nabídla od 26. do 30. 7. celkem 21 kurzů, seminářů a přednášek; z toho 1 dvoudenní a 1 celodenní kurz, 11 webinářů s několika hodinovou časovou dotací a 8 přednášek.  Celkem metodické nabídky od pondělí do čtvrtka využilo 160 vyučujících, dalších téměř 200 pak sledovalo páteční konferenční den v Černínském paláci.

Celý záznam konference najdete ZDE.

Děkujeme za dlouhodobou spolupráci a podporu Ministerstvu zahraničních věcí ČR, Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Pedagogické knihovně J. A. Komenského, Domu zahraniční spolupráce a PhDr. Daně Musilové, Českým centrům a Ústavu jazykové a odborné přípravy

Děkujeme všem za účast a těšíme se zase příští rok, tentokrát již na XIV. ročník Mezinárodní konference českých škol v zahraničí.

Spolek Česká škola bez hranic – společně česky napříč světadíly.